Plazmový řezací stroj aneb kolik toto zařízení váží?

spot_img

Pracujete-li často s elektricky vodivými kovovými materiály, pak určitě velmi dobře víte, jak je proces dělení kovů s pomocí plazmové řezačky jednoduchý. Není se čemu divit, protože ionizovaný plyn dosahuje ve výfukové trysce teploty až 20 000 °C, čemuž nedokáže odolat žádný kov. Díky této vlastnosti se plazmový hořák stal velmi oblíbený nejenom v profesionálních strojírenských provozech, ale také u domácích kutilů, kteří vyzdvihují hlavně kompaktní rozměry plazmové řezačky.

Délka pracovního cyklu

Plasmový zdroj určený pro domácí kutily, který si můžete sami koupit na webových stránkách specializovaného obchodu. Tato zařízení jsou určena k občasnému použití v domácích podmínkách, čemuž odpovídá nejenom jejich výkon, ale také systém chlazení. Ten není dimenzovaný na nepřetržitý několikahodinový provoz, takže byste s hořákem měli pracovat maximálně 6 minut. Po nich je vhodné zařadit asi 4minutovou přestávku, aby se výfukové trysky stihly ochladit na nižší teplotu.

Kolik plazmová řezačka váží?

Plazmový řezací stroj určený pro ruční dělení elektricky vodivých kovů se pyšní relativně nízkou hmotností. Ty nejlepší plazmové řezačky z této kategorie váží kolem 20 kilogramů, nicméně v nich už je zabudovaný kompresor. Ten za cenu vyšší hmotnosti masivně rozšiřuje širokost použití daného zařízení, protože najednou nejste při práci omezeni nutností připojit se na externí kompresor. Na specializovaném e-shopu pochopitelně seženete i řezačku o hmotnosti necelých 7 kilogramů.

Hodí se pro práci na velké stavbě?

Kompaktní plasmová řezačka s integrovaným kompresorem je více než vhodná k fungování na velkých stavbách, kde dochází k dynamickému vývoji stavebních prací. Díky hmotnosti přibližně 20 kg je možné řezačku relativně rychle a snadno přesunout z místa na místo a plnohodnotně pokračovat v práci. V takovém případě jste omezeni pouze přístupem k 220 V zásuvce a 16 A jističi. Pokud je na stavbě máte, můžete s řezačkou pracovat prakticky kdekoliv.

Váha plasmové řezačky představuje rozhodně jednu z jejích hlavních výhod. I proto si ji ostatně oblíbili domácí kutilové pro dělení kovových materiálů.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora