Bydlení v severském stylu

spot_img

Víte, jak poznáte skvěle navržený interiér? Působí jako samozřejmost, jako vizuálně kompaktní a sladěný celek s funkčními detaily, které potěší i oko. Přesně takový je čerstvě zabydlený byt z dílny ateliéru Studia e, laděný do severského stylu.

S nadšením z budoucího bydlení hledala Beáta inspirace na internetu, kde se ujistila v tom, že nejlépe jí sedne právě skandinávský design. Při hromadě nasbíraných obrázků na Pinterestu si uvědomila, že každý prostor je jedinečný, a proto si její nový domov zaslouží vlastní, originální řešení. Mladou majitelku bytu v centru města nejvíce oslovily realizace moderních interiérů Erika Pastuchu.

bydlení v severském stylu
Cihličkový obklad s jemnou patinou vnesl do kuchyně měkkost a útulnou atmosféru. O svěží akcent se postarala designová chladnička. Jídelní kout V jednoduchosti je krása, stačí dobrý
nápad. Podnož jídelního stolu tvoří staré trámy.
Podle priorit

Jako první přišlo na řadu přehodnocení dispozice. Šikovnými úpravami vytvořil architekt chybějící komfortní šatník, po kterém Beáta toužila. Ukrojil jím z plochy zbytečně velké vstupní haly. Druhým prvkem, který zosobnil novou domácnost, se stala knihovna. A to ne ledajaká. V příjemné zemité barevnosti tvoří jako vestavěný nábytkový solitér celou jednu stěnu obývacího pokoje s přechody do kuchyně, chodby a šatníku. Beáta tak konečně získala plnohodnotné místo pro své oblíbené knihy.

Na druhé straně, vaření se na jejím žebříčku oblíbených činností ocitá na nižších příčkách, proto nepotřebovala příliš velkou kuchyni. Postačila menší, zato sympatická a praktická.

kuchyně v severském stylu
V kuchyni Všimněte si milého řešení otevřených polic na pracovní desce v kuchyni namísto obvyklé kombinace zástěny a horních skříněk.
bydlení v severském stylu
V obývacím pokoji Lehce přenosný pastelově růžový
příruční stolek na trojnožce se šikmými nožičkami reprezentuje typický kousek severského designu.
Tvůrci atmosféry

Modern Bedroom Interior At Night With Neon Light. Messy Bed, Clothes In Closet, Armchairs And Floor Lamp.

Aby domácnost nakonec získala punc útulného domova, stejně důležitou roli jako funkční dispozice a zařízení sehrál citlivý výběr osvětlení a doplňků. Textilie dodaly severskému stylu teplo a měkkost. Cihlový obklad s nepravidelnou barevností a strukturou zase příjemně oživil zástěnu v kuchyni a vstupní halu. Zaujalo nás atypické řešení stěny v koupelně – poutavá černobílá voděodolná fototapeta s výjevem z filmu Prázdniny v Římě.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora