Finská sauna pro 2 aneb jak se správně saunovat?

spot_img

V posledních několika letech se z návštěvy sauny stává pro velkou část lidské společnosti milá tradice, kterou se snaží rozšiřovat na své nejbližší okolí. Není se čemu divit, protože pobyt v horkém vzduchu v délce několika minut má celou řadu zdraví prospěšných účinků. Kromě toho si návštěvou finské sauny skvěle vyčistíte hlavu. V současné době však nemusíte za saunou nikam jezdit, protože finská sauna pro 2 se může stát součástí vaší domácnosti.

Kterou saunu koupit?

Pokud saunu kupujete poprvé, pak můžete být trochu vystrašení z širokého prodejního sortimentu specializovaného elektronického obchodu. Pravdou ovšem je, že výběr sauny není tak těžký, jak se na první pohled zdá. Předně si ujasněte, kam chcete saunu umístit a kolik máte na její pořízení financí. Skvělou volbu pro začátečníky představuje například finská sauna pro 2, kterou pohodlně umístíte do interiéru jakékoliv domácnosti. Její pořizovací cena se navíc pohybuje pod 40 tisíci Kč, což je poměrně atraktivní cenovka.

Nepodceňujte hygienu

Základem správného a efektivního saunování je hygiena. Bez ní se opravdu neobejdete, a to ani v domácích podmínkách. Před vstupem do horkého vzduchu se vždy osprchujte a v sauně se posaďte na ručník. I když soukromou saunu používáte pouze vy, bude vám sezení na měkkém ručníku příjemnější. Při pobytu v horkém vzduchu byste neměli mluvit, a naopak se zaměřte na využití speciálních saunovacích pomůcek.

Jak dlouho v sauně být?

Stanovit optimální dobu pobytu ve finské sauně je prakticky nemožné, protože každý lidský organismus snáší pobyt v horkém a vlhkém prostředí trochu jinak. Pokud už se v sauně necítíte dobře, jednoduše z ní odejděte. Obvykle je však udávána maximální doba 15 minut, po jejímž uplynutí se běžte ochladit. Ostatně i z tohoto důvodu se vyplatí do sauny přikoupit obyčejné přesýpací hodiny. Nepočítejte totiž s tím, že si do horkého vzduchu vezmete mobilní telefon nebo chytré hodinky.

Budete-li dodržovat zásady správného saunování, dostaví se zdravotní účinky velmi rychle, a to i v případě, že navštěvujete pouze domácí finskou saunu pro 2 osoby.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora