Jak odhlučnit dovádění dětí i hluk z kuchyně

spot_img

Pojem komfort bydlení se v současném stavebnictví pojí s různými parametry, které ovlivňují kvalitu interiérů rodinných domů. Jedním z nich je akustický komfort, na který se při navrhování domu často zapomíná. Proč je tento parametr tak zásadní, že výrobci stavebních materiálů vymysleli tzv. akustické cihly?

Zvuky, které nás obklopují, ať už uvnitř místností, domů nebo venku, mají zásadní vliv na naši psychiku i fyzické zdraví. Záleží samozřejmě na síle, resp. intenzitě zvuku, na době, po kterou na organismus působí, a rozhodují i ​​další faktory. Hlasitost zvuku je přitom subjektivní veličina – závisí i na citlivosti sluchu na zvuky různé frekvence či na tom, zda je příjemce posluchačem dobrovolným, nebo nedobrovolným: vaše psychika bude trpět jinak, budete-li hostem na bujaré narozeninové oslavě, nebo sousedům, který musí hluk z této oslavy poslouchat uprostřed noci. Proto začal HELUZ na příčky mezi místnostmi vyrábět akustické cihly HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená, která díky vložené minerální vlně kromě výborné zvukové izolace (vzduchová neprůzvučnost Rw = 57 dB) redukují také přenos konstrukčního hluku.

Akustický komfort v domácím prostředí je důležitý zejména proto, že se jedná o místo, kde bychom měli mít ideální podmínky pro odpočinek, a to včetně těch zvukových. Rušit by nás neměly zvuky zvenčí, od sousedů ani z vedlejších místností ve vlastním bytě či domě. Dlouhodobé vystavení nadměrnému hluku může vést ke zdravotním obtížím různé povahy od podrážděnosti, neschopnosti koncentrace přes nekvalitní spánek, bolesti hlavy až po srdeční problémy a poruchy imunitního systému.

Cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená vytvoří ideální zvukové podmínky

Abyste v prostoru vytvořili ideální zvukové podmínky, tedy zajistili co nejvyšší akustický komfort, lze využít různých řešení. Efektivní je postavit hluku do cesty masivní konstrukci. Tato cesta je dnes ovšem zbytečně komplikovaná, běžně dostupné jsou totiž kvalitní stavební materiály se skvělými akustickými vlastnostmi, které zajistí zvukovou izolaci při menších rozměrech, cenách i celkové náročnosti provedení.

HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená akustická cihla

Při snaze o dosažení co nejlepších hodnot vzduchové neprůzvučnosti významně pomůže akustická cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená určená pro příčky mezi jednotlivými místnostmi i byty. „Jde o revoluční produkt – při tloušťce pouhých 21 cm dosahuje zvukově-izolační kvality klasické třicítky. Díky úsporné šířce nedochází ani k redukci zastavěné plochy, naopak,“ konstatuje Ing. Filip Bosák, manažer technického poradenství společnosti HELUZ. V cihle HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušené výrobce zkombinoval cihlový střep s materiálem, který nejlépe vylepšuje požadovaný parametr, minerální vlnou.

Interior construction of housing with drywall installed door for a new home before installing

„Díky unikátní konstrukci cihlového bloku na vnitřní zdivo – dvě tvarovky spojené minerální vlnou – se tak u cihly HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušené dosáhl ekvivalentu chování dvojité konstrukce. Kromě výborné zvukové izolace (vzduchová neprůzvučnost Rw = 57 dB) zároveň dochází k významné redukci přenosu konstrukčního hluku. Výrazně lepší jsou i tepelněizolační vlastnosti stěny, o 45 % lepší součinitel tepelné vodivosti a součinitel prostupu tepla podstatně omezí unikání tepla z vytápěného bytu do chladnějších prostor,“ dodává Ing. Filip Bosák a doporučuje všem budoucím investorům poradit se o vhodném výběru materiálu pro hrubou stavbu s technickým zástupcem společnosti HELUZ nebo obchodním zástupcem již ve fázi projektování.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora