Náklady za doplňkové cihly se vrátí za tři roky

spot_img

Při hrubé stavbě vsaďte na použití doplňkových cihel. Na první pohled se sice může zdát, že půjde o zvýšenou investici. Počáteční náklady se však vrátí do tří let. Navíc stavba bude díky kvalitnímu zhotovení detailů generovat úspory po celou dobu své životnosti.

Cihla zajistí stavbě vynikající vlastnosti – extrémní odolnost a bezúdržbovost. Dům s životností minimálně 100 let však musí být stejně spolehlivý i v detailech. Použití systémových doplňků Porotherm při vytváření detailů nejen optimalizuje použití stavebního materiálu a minimalizuje chyby při realizaci, přináší také výrazné zlepšení tepelněizolačních vlastností detailů, jako jsou rohy, parapety a ostění oken. „Použití doplňkových cihel je prevencí proti neodborné realizaci zmíněných detailů a zároveň výrazně redukuje tepelné ztráty a minimalizuje riziko vzniku plísní,“ říká Gabriel Szöllösi, produktový manažer Wienerberger.

Rychlá, jednoduchá stavba

Doplňkové cihly šetří stavební materiál, ale také čas, který by byl jinak potřebný k vytváření chybějících doplňků přímo na stavbě. „Použití polovičních a rohových cihel je velmi důležité. U nás je jejich zapracování do projektu standardem. Když je dopředu jasné, jaký materiál použiji na stavbu, navrhujeme stavbu tak, že zdíme téměř bezodpadově,“ potvrzuje zkušený projektant a realizátor Ján Košút. Jeho zkušenosti z praxe skutečně potvrzují, že díky použití doplňkových cihel nevzniká na stavbě prakticky žádný odpad.

Detaily pro zdravý a úsporný domov

Detaily parapetů a ostění vytvořené z koncových cihel, které umožňují zabudování tepelné izolace kolem rámu okna, budou každoročně generovat úsporu nákladů na vytápění. Eliminace tepelných mostů rovněž odstraňuje riziko vzniku plísní. Získáte tak jistotu zdravého a bezpečného domova.

Okenní otvor vytvořený pomocí koncových cihel a překladů Porotherm KP
Okenní otvor vytvořený pomocí koncových cihel (ostění a parapet) a překladů Porotherm KP 7.
Úprava cihel na stavbě

Ze srovnání hrubé stavby běžného rodinného domu z cihel Porotherm 44 EKO+ Profi s doplňkovými cihlami a bez nich vychází cenový rozdíl 5 % v neprospěch alternativy s doplňkovými cihlami.

Nezapomínejte však, že zatímco zhotovení detailů pomocí doplňkových cihel je pohodlné a rychlé, výroba potřebných doplňkových kusů řezáním cihel také něco stojí a stavbu navíc výrazně zpomalí.

Installation of external wall thermal insulation with rock wool. Exterior passive house wall heat insulation with mineral wool. Insulation facade of multistory residential building. Energy efficiency

Rozhodnete-li se pro stavbu bez doplňkových cihel od výrobce, počítejte s těmito „skrytými“ náklady, které tento cenový rozdíl výrazně snižují:

náklady na pracovní sílu při řezání potřebných kusů z celých cihel,
ztráty při řezání cca 15 %,
náklady na opotřebení řezacího nářadí,
náklady na vyplnění svislých spár mezi dořezy celých cihel maltou nebo PU pěnou.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora