Jak na zařízení krásné koupelny? Základem jsou sladěné barvy

spot_img

Mít krásnou koupelnu, která je nadčasová a jde neustále z dobou, je snem každého majitele nemovitosti. Zařiďte si koupelnu, která bude trendy i za pár let.

Nejkrásnější koupelna? Ta nadčasová!

Trendy v bydlení se mění asi jako roční období. Vymalovat obývák na jinou barvu asi není žádný problém, ale co s dlaždicemi a obklady v koupelně, které už dávno nepodléhají posledním trendům? Pokud se právě nyní pustíte do rekonstrukce koupelny, podívejte se na našich 5 tipů, jak ji zařídit tak, aby stačilo vyměnit jen pár dekorací a byla zase šik.

Neřiďte se klasickými radami

Každý, kdo chce radit řekne, že obklady ve vaší koupelně musí být nadčasové. Ale zase ne moc trendy, aby za pár let koupelna nevypadala jak z filmu pro pamětníky. Proč volit klasický styl, aby koupelna vypadala trendy i za dvacet let, když vám se klasický styl vůbec nelíbí? Nejlépe, aby obklady nebyly příliš drahé, zato kvalitní a krásné. No jo, rad je to hodně. Něco do sebe rozhodně mají. Ale co si vzít opravdu k srdci? Nejlepší je, když se budete zařizovat při zařizování koupelny podle sebe. Vždy však platí, že je lepší se třikrát zamyslet než jednat v afektu. Pak by vás vaše investice mohla mrzet.

Zaměřte se na tlumenější odstíny, ale výrazný dekor

Při zařizování myslete na to, že vaše koupelna bude vaším centrem relaxace, očisty a odpočinku. Proto je důležité, abyste se tu cítili opravdu příjemně. Klidnou a uvolňující atmosféru nám dodají rozhodně tlumenější barvy. S výraznými tóny by se to nemělo přehánět samozřejmě v žádné místnosti v domě. V křiklavém interiéru můžeme mít problém soustředit se nebo například usnout a odpočívat.

Tlumenější odstíny barev však nemusí být nudné. Při výběru barev do koupelny můžete volit mezi matným, polo matným a lesklým povrchem. Všechny tyto povrchy vypadají v kombinaci s jemnými tóny fantasticky. Do menších prostor doporučujeme kombinovat jemné tóny v lesklém tónu, který přirozeně odráží světlo a prostor nejen že prosvětlí, ale také opticky zvětší. Velmi módní jsou šedé odstíny, které se dobře kombinují s celou barevnou paletou.

Pečlivě vybírejte formáty a vzory dlažeb

Dlaždice se vyrábějí v různých formátech. Oblíbené jsou velké obdélníkové obklady s minimální tloušťkou spár. Mozaikové dlaždice dobře poslouží jako doplněk interiéru nebo skvěle vypadají na podlaze. Pozor však na jejich použití v malých koupelnách. Mohou za čas působit zastarale.

Vybírejte proto tlumené přírodní barvy, které se dají bez problémů sladit s umyvadlem, záchodem a sprchou. Umyvadla jsou módní bílá. Velmi oblíbená jsou přírodní umyvadla. Například kamenná nebo mramorová. Ty dodají celé koupelně luxusní vzhled a povznesou ji na zcela jinou úroveň.

Jeďte v jednoduché linii

Do koupelen se hodí jednoduché linie. Ať už jde o sprchový kout, umyvadlo, nebo vanu. Velmi oblíbené i praktické jsou vyzděné sprchové kouty, které vám ušetří práci i peníze při vybírání klasického sprchového koutu. V tomto duchu vybírejte také koupelnový nábytek. Velký výběr koupelnového nábytku najdete na Sconto nábytek. Uplatnit můžete nyní Sconto slevový kód.

V hlavní roli rozpočet

Dříve, než se pustíte do rekonstrukce koupelny, pečlivě spočítejte svůj finanční rozpočet. Podle něj se pak lépe orientujete v nabídce obkladů, dlažeb, sanity a koupelnového nábytku. Nejčastějším a nejdostupnějším materiálem jsou obklady keramické. Nikdy by se nemělo zapomínat na nákup několika kusů obkladu navíc, pokud se dlaždice v koupelně rozbije.

Elegantní dekorace

Pokud chcete vytvořit velmi elegantní prostor, naším tipem je vsadit na kombinaci neutrálních barev se spoustou skel a zrcadel. Vyberte si zrcadlový model, který pokrývá celou plochu nad toaletou, a rozhodněte se pro skleněné dveře, které oddělují oblast vany nebo sprchy. Konečným výsledkem bude prostředí plné šarmu a elegance. Dekorace do koupelny vybírejte na 4home. Hodit se vám určitě bude akční 4home sleva.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora